הצטרפו לניוזלטר של 'תוצרת הארץ'
השאירו פרטים כדי לקבל את כל העדכונים
עדי נגב

עדי נגב הינו כפר שיקומי השוכן במועצה אזורית מרחבים ומהווה חלק מעמותת עלה, הפועלת לטובת ילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות שכליות ובעיות בריאותיות מורכבות כגון מומים ובעיות לב.

אנחנו חדשים כאן, אבל מאוד מאוד שמחים להיות חלק. הקהילה הייחודית שלנו הוקמה בשנת 2021, וכל האפשרויות פתוחות לפנינו. למה אצלנו? על זה מסופר יותר בהרחבה למטה, יש כאן עשייה חברתית, אווירה סטודנטיאלית, חבר'ה טובים (הכי טובים שיש), וכמובן מלגה של 16,000 ש"ח בשנה

 

הקהילה שלנו

קהילות הסטודנטים

השנה הקמנו את הקהילה-14 שלנו בתוך הכפר השיקומי, במסגרת תוכנית זו עשרות סטודנטים וסטודנטיות אשר לומדים בנגב יתגוררו בו וישתלבו בשירותי החינוך והרווחה שהכפר מציע ויקחו חלק בעשייה חברתית משמעותית.

מאז שנת 2003 חיים בכפר מאות תושבים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים, ומקבלים את כל התנאים הדרושים על מנת לקיים אורח חיים תקין ובטוח עד כמה שניתן.

''הקמת הקהילה בעדי נגב היא התגשמות החלום שלנו בתוצרת.
להראות שעשיה משמעותית, אורח חיים קהילתי ותסיסה חברתית ותרבותית יכולים להתקיים בכל מקום,
אנחנו גאים על שיתוף הפעולה הזה עם עדי נגב ובטוחים שתעשה בו עשיה חשובה לחברה הישראלית'' מספרת ליאור ז'ורנו, מנכ''לית תוצרת הארץ.

מיזמים חברתיים

חברי קהילה יעבדו עם קבוצות מטופלים מכל המחלקות בשינוע ועבודה במים.
הרעיון: להעניק לחברי הקהילה חוויה מעשית והיכרות עם הדיירים ולקבל מהם עזרה בשינוע ועזרה מקצועית בתוך הבריכה.

בנוסף, ישנם חברי קהילה אשר יעבדו בצורה פרטנית עם המטופלים בשעות אחר הצהריים.
הרעיון: הענקת יחס אישי בשעות אחה"צ תוך שיחות אחד על אחד בנושאים שונים, עבודה על מיומנויות מחשב, אקטואליה (דוג': קריאת עיתון- צורך של הקלינאית) ועוד.

בנוסף חברי קהילה יובילו אירועי תרבות פנים קהילתיים ושכונתיים.

הדרך להצלחה
Made with b&w logo